System WiSeNe® w pigułce

Innowacyjny system automatycznego monitoringu

odpowiedzi konstrukcji dachu obiektu budowlanego na obciążenia zmienne, przede wszystkim na zalegający śnieg, również na wody opadowe. Wykorzystuje nowatorską metodę laserowego pomiaru zmiany ugięcia konstrukcji dachu pod obciążeniem zmiennym. Urządzenia pomiarowe Systemu WiSeNe® są całkowicie bezprzewodowe : zasilanie bateryjne, komunikacja radiowa.

Przeznaczony szczególnie do wsparcia utrzymania

wielkopowierzchniowych obiektów o stalowych konstrukcjach dachu, szczególnie konstrukcji, dla których obciążenia klimatyczne stanowią znaczącą część całkowitego obciążenia.

Realizuje wielostopniowy system wykrywania i ostrzegania

o zagrożeniach przeciążeniem konstrukcji dachu (zagrożeniach bezpieczeństwa użytkowania obiektu) dający czas na przygotowanie przeciwdziałania. Ostrzeganie realizowane jest wieloma kanałami: SMS, e-mail, strona WWW, sygnalizacja świetlna.

Zwiększa bezpieczeństwo użytkowania obiektu

poprzez wiarygodne określanie zagrożenia konstrukcji dachu przeciążeniem przez obciążenia zmienne, a także automatyczne ostrzeganie o tych zagrożeniach.

Zmniejsza koszty utrzymania obiektu

poprzez racjonalne zarządzanie odśnieżaniem dachu oraz minimalizację ryzyka uszkodzeń dachu i instalacji na nim się znajdujących podczas odśnieżania. Inwestycja w System WiSeNe® może zwrócić się już po 1-2 sezonach.

Archiwizuje wyniki wszystkich pomiarów i informacje

o wszystkich istotnych zdarzeniach, które zaszły w Systemie. Zapewnia zdalny, bezpieczny dostęp z przyjaznym interfejsem przez Internet oraz import archiwalnych danych pomiarowych w formacie Excel. Zapewnia możliwość scentralizowanego zarządzania wieloma monitorowanymi obiektami.

Nie wymaga jakiejkolwiek modyfikacji elementów

konstrukcji: nawiercania, spawania, itp. – całkowicie nieinwazyjny i prosty montaż urządzeń pomiarowych. Bardzo łatwa, szybka i tania instalacja, modernizacja czy rozbudowa – montaż Systemu w typowej hali o powierzchni rzędu 10.000 m2 wykonywany jest w jeden dzień.

Został wybrany jako system automatycznego monitoringu

stalowych konstrukcji dachu w kilkudziesięciu obiektach przemysłowych i handlowych na terenie Polski i Republiki Czeskiej, w takich firmach jak: Faurecia, Renault, Mondelez (Kraft Foods), Clatronic, Ponar Silesia, HKL, Modi, międzynarodowa sieć sklepów budowlanych, MPWiK Żywiec, Auchan i inne.

Powrót

© copyright WiSeNe Sp. z o. o. 2019