Internet of Things

System WiSeNe® szybko dojrzewa. Wykonaliśmy dziesiątki instalacji, zakończyliśmy siedem projektów badawczo-rozwojowych. Ostatnio zintegrowaliśmy nasz System z aplikacją w chmurze obliczeniowej. Wkroczyliśmy tym samym na naturalną dla nas ścieżkę rozwoju, jaką jest Internet Wszechrzeczy (IoT). W Systemie połączyliśmy skutecznie technologie: komunikacji bezprzewodowej, fog computing oraz cloud computing tworząc podwaliny IoT. W efekcie zwiększyliśmy niezawodność i funkcjonalność Systemu zapewniając jednocześnie dostęp i przetwarzanie zagregowanych danych z większej liczby Systemów, np. w celu nadzorowania z jednego miejsca wszystkich systemów zainstalowanych w przedsiębiorstwie.

Pierwszy milion!

Z satysfakcją informujemy, że monitorujemy za pomocą naszych Systemów WiSeNe®  obiekty o łącznej powierzchni 1 000 000 m2 konstrukcji dachów.

 

Przyjmując średni kosz odśnieżania na poziomie 3zł za metr kwadratowy, nasi Klienci mogą już zaoszczędzić w sezonie zimowym nawet 10 000 000 zł.

Nowy czujnik

Do  Systemu WiSeNe® dodaliśmy drugie, innowacyjne urządzenie pomiarowe - Inklinometryczne Urządzenie Pomiarowe. Umożliwia ono bezpośredni pomiar przemieszczeń kątowych monitorowanych elementów, w szczególności pomiar kątów obrotu przekrojów poprzecznych elementów konstrukcji.

Wykorzystanie Inklinometrycznego Urządzenia Pomiarowego umożliwia monitorowanie:

  • całkowicie lub częściowo otwartych wiat,

  • pomieszczeń nieogrzewanych (do -20oC),

  • obiektów z niedostępnym lub niestabilnym podłożem,

  • budynków o nieprzyjaznej atmosferze, np. dużej wilgotności, zapyleniu, występowaniu czynników korozyjnych.

Inklinometryczne Urządzenie Pomiarowe jest całkowicie bezprzewodowe, montowane w sposób nieinwazyjny do konstrukcji dachu.

 

Pierwsze zrealizowane instalacje komercyjne w pełni potwierdziły wysokie walory metrologiczne i użytkowe tego urządzenia pomiarowego. 

Zakończone projekty UE

W 2015 udało się zakończyć dwa projekty UE:

  • Działanie 1.4 - Opracowanie inteligentnego systemu monitoringu konstrukcji dachu obiektów budowlanych w firmie WiSeNe sp. z o.o.
  • Działanie 8.2 - Wdrożenie systemu B2B automatyzującego procesy biznesowe firmy WiSeNe Spółka z o.o. oraz partnerów biznesowych

Nasza strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając z tej strony zgadzasz się na ich wykorzystanie.Zaakceptuj